E-220 d 4MATIC – Mild Hybrid

E-220 d 4MATIC – Mild Hybrid

Specifikat teknike

 • Numri i Cilindrave: 4
 • Fuqia e Motorrit: 147+15 KW ( 200+20 KF)
 • Vëllimi i motorrit: 1950 cc
 • Shpejtësia Maksimale: 240 km / h
 • Emetimi i gazrave CO2: 110-102 g/km
 • Shpenzimi i derivatit / Kombinuar: 4.6l/100 km
 • Ndërruesi: 9G-TRONIC

Pajisjet shtesë në modelin e ekspozuar:

 • Ngjyra: Mojave Silver Metallic
 • Mbrendësia: Gjysëm lëkur me Alkantara
 • Integrimi I telefonit (Apple CarPlayTM)
 • Integrimi I telefonit (Android Auto)
 • Sistemi I frenimit emergjent
 • Uleset e pasme me mundesi palosje per rritjen e bagazhit
 • Funksionet MBUX te zgjeruara
 • Navigacioni Hard-disc
 • Kontrolleri I ekranit qendrori Touchpad
 • Tavani ne ngjyre te zeze
 • Radio Digjitale
 • Sistemi multimedial MBUX
 • Klima dy-Zonale THERMATIC
 • Dritat e gjata adaptive
 • LED High Performance headlamp
 • AGILITY CONTROL suspensioni me selektim te armortizimit
 • Konsola ne qender me dru natyral
 • Xhamat e pasem te erresuar nga prodhuesi
 • Ekrani I rritur digjital dhe Touchscreen
 • Ulëset e para me Nxemje
 • Ndriqimi I ambientit Premium (64-Ngjyra)
 • Kapaciteti I rezervuarit I rritur ne 66 litra
 • Dritat e frenimit Adaptive
 • Exteriori AMG Line
 • Interiori AMG Line
 • Paketa e Parkimit , Sistemi I vetparkimit me senzora dhe kamere 360-Shkallë
 • Paketa e pasqyreve elektrike dhe me vet errësim
 • Paketa e uleseve komfort
 • PRE-SAFE® system
 • Fellnet 18-Inch – AMG
69 900€