Jakne Alpinestars HONDA BOGOTA

Jakne Alpinestars HONDA BOGOTA

450.00

3 stok

Kategori: ,

Description

• Honda Bogotá Pro Drystar është Tech-Air® Ready dhe përfshin futje panelesh shtrirëse të pozicionuara në mënyrë strategjike, të dizajnuara për të akomoduar sistemin Tech-Air® Airbag të Alpinestars.
• Futje shtrirjeje të gjera rreth zonës së sqetullës për liri optimale të lëvizjes dhe përshtatje të përmirësuar.
• Mëngët e lakuara paraprakisht janë projektuar me një dizajn të rrotulluar për të ndjekur formën e krahut, duke ofruar liri superiore të lëvizjes dhe gamë lëvizjeje gjatë pozicionit të kalërimit.
• Membrana e papërshkueshme nga uji Drystar® siguron si hidroizolim, ashtu edhe frymëmarrje.
• Astar termik i ndashëm (trup 100g, mëngë të plota 60g) lejon që xhaketa të konfigurohet sipas kushteve.
• Konstruksion i ri i brendshëm për përmirësimet e futësve mbrojtës, duke përfshirë futjet e shpinës dhe gjoksit, si dhe futjen e re, të gjatë mbrojtëse të shpinës së Alpinestars.
• Projektuar me zinxhirë intuitiv dhe funksional, lidhës dhe lidhje ergonomike, sisteme mbyllëse dhe kyçe.
• Mbyllje inovative e jakës me mbyllje të parakohshme të rregullueshme vetë-qendruese për një përshtatje të optimizuar, me dy anë për ta mbajtur të sigurt kur hapet ose mbyllet dhe e lehtë për t’u rregulluar edhe me doreza. Velcro në jakë, i projektuar për të mbajtur jakën në pozicion të hapur gjatë kushteve të motit të ngrohtë.
• Pranga të rregullueshme të dizajnuara në mënyrë ergonomike për lehtësinë e përdorimit me duar me doreza.
• Dy xhepa përpara me zinxhir, dy xhepa në gjoks, një xhep i brendshëm i papërshkueshëm nga uji për dokumente dhe dy xhepa të brendshëm në astar për ruajtjen e sigurt dhe të sigurt të sendeve me vlerë.
• Kordoni i goditjes në skajin e poshtëm për një përshtatje të optimizuar.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Jakne Alpinestars HONDA BOGOTA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *